Jak używać nebulizatora?

lis29

Co warto wiedzieć na temat nebulizacji i nebulizatora?

 

Podawanie leku w formie aerozolu może być potrzebne oraz zalecane przez lekarzy z różnych względów. Może być tak w szczególności w sytuacji, gdy z powodu właściwości dany lek może być na przykład szybciej lub lepiej wchłaniany przez organizm lub byłoby to bardziej adekwatne do potrzeb pacjenta lub jego określonej sytuacji. W takich przypadkach do podania leku wykorzystywać można właśnie nebulizacje i stosowane w jej ramach nebulizatory, które są urządzeniami przeznaczonymi do przeprowadzania takiego procesu, w szczególności odpowiednio w ramach tzw. terapii wziewnej.

 

Nebulizatory pozwalają na zastosowanie różnych leków, jednakże zawsze warto przed skorzystaniem z nich, sprawdzić czy dane urządzenie jest przeznaczone do wykorzystania w odniesieniu do określonych produktów, w tym także, czy jest to technicznie możliwe i właściwe. Szczególnie warto zwrócić w tym zakresie uwagę na informacje wskazywane przez producenta w instrukcji używania lub na etykiecie. Z drugiej strony należy także zweryfikować, czy dany produkt może być także podawany w ramach nebulizacji z wykorzystaniem nebulizatora. W tym zakresie zasadne może być oczywiście uzyskanie informacji od lekarza zalecającego określoną terapię lub farmaceuty, sprawującego opiekę farmaceutyczną na pacjentem.

 

Niektóre nebulizatory, to urządzenia zmieniające produkt w aerozol przy pomocy ultradźwięków oraz pozwala na zastosowanie tego produktu w nebulizacji. Należy przy tym dbać o urządzenie, w tym także o to, aby nie zapychało się ono i mogło tym samym służyć swoim funkcjom. Szczególnie warto zwrócić uwagę na rozwiązania technologicznego w postaci dwustronnych membran, które powinny być bardziej odporne na zapychanie, a dzięki zastosowaniu systemu odwrotnego czyszczenia łatwiej jest zapewnić czystość.

 

Warto także zwrócić uwagę na to, czy dany nebulizator ma być także używany przez dzieci, czy tylko przez osoby dorosłe. Jeśli miałby być używany przez dzieci, to warto zwrócić uwagę na wielkość maseczki oraz możliwości zastosowania ustnika. Kolejnym zagadnieniem, które może być istotne z praktycznej perspektywy np. podczas wyjazdów, jest to czy dany nebulizator może być zasilany za pomocą kabla czy także może być zasilany bateriami.

 

Przed zastosowaniem nebulizatorów, będących wyrobami medycznymi, powinno się zapoznać z ich instrukcją używania i etykietą, szczególnie w zakresie wskazanych tam zasad zastosowania tego urządzenia oraz jego przeznaczenia. Dostępne w naszej ofercie nebulizatory znajdziesz TUTAJ.

lis  29

Kategorie

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl