Jak mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

lis29

Zwykłe termometry już dawno wyszły z użytku domowego, często zastępuje się je tymi elektrycznymi, a jeszcze chętniej tymi bezdotykowymi! Dlaczego tak jest? Łatwość użytkowania, precyzja, a przede wszystkim solidność takiego termometru przemawia za jego zakupem. Kiedy w rodzinie pojawia się maluszek to ciężko sobie wyobrazić mierzenie temperatury zwykłym termometrem, który staje się niefunkcjonalny. Po co tracić czas na czekanie, skoro można uzyskać wynik temperatury ciała w kilka sekund? Wskażemy Ci główne funkcje i zalety termometrów na podczerwień, a przy okazji udzielimy paru praktycznych wskazówek jak takiego termometru używać w warunkach domowych. Możesz nam wierzyć na słowo, że to nic trudnego!

Jak używać tzw. pirometrów?

Mając już taki termometr lub może przymierzając się do takiego zakupu warto wiedzieć jak działają termometry bezdotykowe i nauczyć się ich prawidłowo używać. Choć nie jest to wcale trudne, to wiemy że sprawia to czasem problem, zwłaszcza jak nie miało się nigdy kontaktu z tego typu urządzeniem! Termometr bezdotykowy stosuje przede wszystkim pomiar promieniowania cieplnego, które wytwarza mierzony obiekt. Termometr w ten sposób porównuje ciepło z ustaloną emisją i przybliża wskazaną temperaturę na ciele. Metoda mierzenia temperatury przez te urządzenie wcale nie jest niczym nowym! Obiekt mierzony emituje promieniowanie podczerwone, przyjmuje on wtedy wartości od 0 do 1. Kiedy ciało jest czarne, to oznacza w praktyce, że temperatura jest niska. Zazwyczaj jednak większość obiektów, które badamy zalicza się do górnej granicy skali. Mając już zakupiony termometr np. InnoGIO GIOSpeedy HW-2, jeden z naszych rozchwytywanych modeli termometrów na podczerwień, pierwszym co musisz zrobić to zapoznać się z uwagami producenta. Mając załączoną ulotkę w opakowaniu sprawdź dokładnie gdzie mierzyć termometrem bezdotykowym. Może to być skroń, środek czoła, a nawet obszar koło ucha. Każde inne miejsce, które nie jest zalecane przez producenta może skutkować złym pomiarem temperatury ciała albo nieodpowiednim jej odczytem. Kolejną ważną rzeczą, o której musisz zawsze pamiętać jest odległość trzymanego termometru od ciała! Odległość może się różnić w zależności od modelu termometru, ale zazwyczaj jest to od 3 do 5 centymetrów od mierzonej osoby. Pamiętaj również o precyzji oraz opanowaniu drżenia rąk na czas pomiaru. Kolejnym ważnym punktem jest temperatura otoczenia! Szybko można rozregulować urządzenie, jeśli przechodzimy z zimnego pomieszczenia do cieplejszego i na odwrót. Jaka jest nasza rada? Przede wszystkim musisz odczekać kilkanaście minut zanim przejdziesz do pomiaru ciała.

Przydatne dla Ciebie i Twojego maluszka

Czy używanie termometru bezdotykowego InnoGIO GIOSpeedy HW-2 jest proste? Wystarczy, że włączysz go jednym przyciskiem i skorzystasz z naszych rad, o których wcześniej pisaliśmy! Termometr jest cichy więc nie musisz się martwić o to, że Twój maluch obudzi się podczas mierzenia temperatury. Dodatkowo nasze termometry łatwo skalibrować. W jaki sposób to zrobić? Właściwie termometry robią to samodzielnie, ale możesz to zrobić również manualnie. Na początku należy sprawdzić temperaturę pomieszczenia i zdjąć odczyt np. ze ściany, a następnie zdejmij odczyt z obiektu, które jest podobnej temperatury, dla przykładu może być to podłoga.Następnie w termometrze znajdziesz tryb kalibracji manualnej, musisz mierzyć temperaturę dwóch punktów, póki oba odczyty nie będą się ze sobą zgadzały.

Zalety pirometrów:

Oprócz oczywistej wygody z mierzenia temperatury takim termometrem, możesz sprawdzić nie tylko temperaturę ciała dziecka, ale także posiłków, które mu podajesz. Duży czytelny wyświetlacz nie pozostawia również żadnych wątpliwości co do zmierzonej temperatury, a karta pamięci starczy Ci od 20 do 30 pomiarów w zależności od modelu termometru. Sprawdź naszą ofertę: https://innogio.pl/termometry

lis  29

Kategorie

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl