Zwykłe termometry już dawno wyszły z użytku domowego, często zastępuje się je tymi elektrycznymi, a jeszcze chętniej tymi bezdotykowymi! Dlaczego tak jest? Łatwość użytkowania, precyzja, a przede wszystkim solidność takiego termometru przemawia za jego zakupem. Kiedy w rodzinie pojawia się maluszek to ciężko sobie wyobrazić mierzenie temperatury zwykłym termometrem, który staje się niefunkcjonalny. Po co tracić czas na czekanie, skoro można uzyskać wynik temperatury ciała w kilka sekund? Wskażemy Ci główne funkcje i zalety termometrów na podczerwień, a przy okazji udzielimy paru praktycznych wskazówek jak takiego termometru używać w warunkach domowych. Możesz nam wierzyć na słowo, że to nic trudnego!
Mając już taki termometr lub może przymierzając się do takiego zakupu warto wiedzieć jak działają termometry bezdotykowe i nauczyć się ich prawidłowo używać. Choć nie jest to wcale trudne, to wiemy że sprawia to czasem problem, zwłaszcza jak nie miało się nigdy kontaktu z tego typu urządzeniem! Termometr bezdotykowy stosuje przede wszystkim pomiar promieniowania cieplnego, które wytwarza mierzony obiekt. Termometr w ten sposób porównuje ciepło z ustaloną emisją i przybliża wskazaną temperaturę na ciele. Metoda mierzenia temperatury przez te urządzenie wcale nie jest niczym nowym! Obiekt mierzony emituje promieniowanie podczerwone, przyjmuje on wtedy wartości od 0 do 1. Kiedy ciało jest czarne, to oznacza w praktyce, że temperatura jest niska. Zazwyczaj jednak większość obiektów, które badamy zalicza się do górnej granicy skali. Mając już zakupiony termometr np. InnoGIO GIOSpeedy HW-2, jeden z naszych rozchwytywanych modeli termometrów na podczerwień, pierwszym co musisz zrobić to zapoznać się z uwagami producenta. Mając załączoną ulotkę w opakowaniu sprawdź dokładnie gdzie mierzyć termometrem bezdotykowym. Może to być skroń, środek czoła, a nawet obszar koło ucha. Każde inne miejsce, które nie jest zalecane przez producenta może skutkować złym pomiarem temperatury ciała albo nieodpowiednim jej odczytem. Kolejną ważną rzeczą, o której musisz zawsze pamiętać jest odległość trzymanego termometru od ciała! Odległość może się różnić w zależności od modelu termometru, ale zazwyczaj jest to od 3 do 5 centymetrów od mierzonej osoby. Pamiętaj również o precyzji oraz opanowaniu drżenia rąk na czas pomiaru. Kolejnym ważnym punktem jest temperatura otoczenia! Szybko można rozregulować urządzenie, jeśli przechodzimy z zimnego pomieszczenia do cieplejszego i na odwrót. Jaka jest nasza rada? Przede wszystkim musisz odczekać kilkanaście minut zanim przejdziesz do pomiaru ciała.
Czy używanie termometru bezdotykowego InnoGIO GIOSpeedy HW-2 jest proste? Wystarczy, że włączysz go jednym przyciskiem i skorzystasz z naszych rad, o których wcześniej pisaliśmy! Termometr jest cichy więc nie musisz się martwić o to, że Twój maluch obudzi się podczas mierzenia temperatury. Dodatkowo nasze termometry łatwo skalibrować. W jaki sposób to zrobić? Właściwie termometry robią to samodzielnie, ale możesz to zrobić również manualnie. Na początku należy sprawdzić temperaturę pomieszczenia i zdjąć odczyt np. ze ściany, a następnie zdejmij odczyt z obiektu, które jest podobnej temperatury, dla przykładu może być to podłoga.Następnie w termometrze znajdziesz tryb kalibracji manualnej, musisz mierzyć temperaturę dwóch punktów, póki oba odczyty nie będą się ze sobą zgadzały.
Oprócz oczywistej wygody z mierzenia temperatury takim termometrem, możesz sprawdzić nie tylko temperaturę ciała dziecka, ale także posiłków, które mu podajesz. Duży czytelny wyświetlacz nie pozostawia również żadnych wątpliwości co do zmierzonej temperatury, a karta pamięci starczy Ci od 20 do 30 pomiarów w zależności od modelu termometru. Sprawdź naszą ofertę: https://innogio.pl/termometry